obraz


/*poczatek_silder*/
/*end_silder*/
start

PZHGP Oddział Siedlce II - 0414

PZHGP Oddział Siedlce II - 0414 PZHGP oddział Siedlce II. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szczegóły strony 0414.epzhgp.pl:

Komentarze:

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz »

Podlinkuj stronę 0414.epzhgp.pl:

PZHGP Oddział Siedlce II - 0414

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 67 Odwiedziny netsprint 1 Odwiedziny msnbot 2 Odwiedziny googlebot 2155 Odwiedziny ask 38

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • PZHGP Oddział Łosice - 0385 »

  Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Oddział Łosice.

  Data dodania: 08 05 2014 · szczegóły wpisu »
 • PZHGP Oddział Radzyń Podlaski - 09 »

  Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Oddział Radzyń Podlaski .

  Data dodania: 23 04 2011 · szczegóły wpisu »
 • .:: Gołębie pocztowe - Sławomir Rogala ::. »

  Moja hodowla oparta jest na gołębiach, które sam wyhodowałem i z czystym sumieniem mogę ich nazwać rasa Rogali gołębie charakteryzują się wielką zawziętością powrotu do gołębnika jak i odpornością na choroby, gołębie bardzo rzadko chorują.
  Wyhodowałem wspaniałe gołębie, które zajmują czołowe miejsca zarówno w lotach jak i na wystawach okręgowych i ogólnopolskich. Spisują się świetnie na krótkich i na dalekich trasach takich jak z Barcelony, Orleanu (Francja) czy z Ostendy.

  Data dodania: 19 07 2011 · szczegóły wpisu »
 • PZHGP Oddział Radzionków - 0106 »

  80 lat historii naszego oddziału wypełnione jest szeregiem wydarzeń tych historycznych wieku XX i początku nowego tysiąclecia ale i tych zdarzeń bezpośrednio związanych z naszym środowiskiem gołębiarskim. A wszystko zaczęło się - według posiadanych informacji - w roku 1922. Jeszcze nie ucichły echa I wojny światowej gdy kilkunastu hodowców z Radzionkowa, Kozłowej Góry, Orzecha i Suchej Góry zawiązało oddział V-27 ''Tempo''. Dał on fundament do powołania już w następnym roku dzisiejszego Oddziału Radzionków. Ówczesna nazwa to ''7 Grupa Lotowa Radzionków'' Czasy były bardzo trudne. Nie było zaplecza organizacyjnego, środków transportu, zegarów do konstatowania przylotu ptaków ale był ogromny zapał i zamiłowanie do gołębia pocztowego silnie akcentowane przez ówczesny zarząd na czele z Janem Michną. W roku założenia Oddziału zorganizowano pierwsze loty - raptem było ich 7 - z tym najdalszym z Warszawy. Uwaga liczba wysłanych gołębi wyniosła 30. W pierwszym dniu wraca jeden gołąb kolegi Józefa Hajdy. Wystawiony w Restauracji ''U Letochy'' był długo podziwiany. To było wydarzenie dla całego Radzionkowa i okolic. Nie znane było wówczas jeszcze pojęcie mistrzostwa lotowego - największą satysfakcją był powrót gołębia. ewentualnie zdobycie indywidualnego wyróżnienia. Warto jeszcze podkreślić że powołany wówczas Oddział to jeden z pierwszych w niepodległej Polsce. Można by powiedzieć iż dał podwaliny dla gołębiarstwa na Śląsku i nie tylko.

  Data dodania: 27 07 2011 · szczegóły wpisu »
 • PZHGP Oddział Żmigród - 0356 »

  Witamy na nowo otwartej stronie Oddziału PZHGP Żmigród 0356. Strona ta będzie służyła do zamieszczania wyników zaraz po obliczeniu lotu, wklejania do galerii różnych zdjęć związanych z oddziałem oraz hodowlami jak i hodowcami oddziału Żmigród. Istnieje również zakładka w której znajdują się regulaminy lotowe na sezon 2011. Będziecie tu mogli państwo także znaleźć władze oddziału wraz z kontaktami telefonicznymi do nich jak również do rachmistrza oddziału. W dziale aktualności znajdować będą się informacje na tematy wszystkiego co dzieje się w oddziale oraz poszczególnych sekcjach tj. zebrania, spotkania rozkłady jazdy kabiny itp. Pozdrawiamy wszystkich i życzymy udanego i obfitego w wyniki jak najwyższej klasy sezonu lotowego.

  Data dodania: 14 04 2014 · szczegóły wpisu »
 • .:: Gołębie Pocztowe - Jerzy Olszewski - Dzięgielewski ::. »

  Serdeczni witamy na naszej stronie poświęconej naszej największej pasji życiowej i zapraszamy do wspólnego dialogu obiecując że żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.

  Data dodania: 07 08 2011 · szczegóły wpisu »
 • PZHGP Oddział Jastrzębie Zdrój - 0122 »

  Historia naszego oddziału wypełniona jest szeregiem wydarzeń zarówno tych historycznych sięgającej początku okresu powojennego XX wieku, ale także zdarzeń współczesnych bezpośrednio związanych z naszym środowiskiem gołębiarskim. Powoli gdy milkły echa II wojny światowej to grupka hodowców z Ruptawy i okolic przystąpiła do stworzenia zalążku związku gołębiarskiego z prawdziwego zdarzenia . Tak jak wspomniałem po drugiej wojnie światowej wiosną 1947 roku na terenie Ruptawy (dzisiejszego zasięgu Oddziału – Sekcja nr 1 Ruptawa ) udokumentowane są pierwsze ruchy miłośników gołębi pocztowych . Pan Ludwik Penkala – organista w kościele wraz z dyrektorem szkoły podstawowej Rudolfem Ledwoń i Joachimem Soblem aktywują koła miłośników gołębi pocztowych . Z ich inicjatywy powstał Oddział Zjednoczenie Polskich Hodowców Gołębi Pocztowych, kryptonimując V-179 Ruptawa. A wszystko zaczęło się oficjalnie ( według posiadanych dokumentów i informacji ujętych w naszej kronice) - w roku 1948. . .

  Data dodania: 23 12 2012 · szczegóły wpisu »
 • PZHGP Oddział Międzyrzec Podlaski - 0391 »

  W skład Okręgu Biała Podlaska wchodzi również nasz Oddział Międzyrzec Podlaski zrzeszony w PZHGP, Region I.
  Zapraszam na stronę gdzie można znaleźć plany lotów, wyniki z lotów, inf. o władzach Oddziału.

  Data dodania: 14 04 2013 · szczegóły wpisu »
 • PZHGP Oddział Biała Podlaska - 07 »

  Witamy na stronie PZHGP, Oddziału Biała Podlaska!!!

  Data dodania: 21 08 2011 · szczegóły wpisu »
 • .:: Gołębie Pocztowe - Bogdan Zając ::. »

  Bogdan Zając jest hodowcą z krótkim stażem hodowlanym. Przygodę z gołębiami pocztowymi rozpoczął w 2000 roku, a od roku 2003 odnosi znaczące sukcesy w lotach gołębi dorosłych.

  Data dodania: 23 08 2011 · szczegóły wpisu »
 • PZHGP Oddział Nowe Brzesko - 0403 »

  Historia polskiego gołębiarstwa pocztowego, albo sportowego - jak mówimy dzisiaj - nie została jeszcze opracowana. Wiemy, ze także na ziemiach polskich - jak w całym świecie - wykorzystywano znane wszystkim zdolności powrotno-lotowe gołębi od najdawniejszych czasów: przede wszystkim do szybkiego przesyłania informacji o ważnych wydarzeniach np.: zwycięstwach czy klęskach wojennych.

  Data dodania: 06 10 2011 · szczegóły wpisu »
 • .:: Gołębie Pocztowe - Leszek Pawluk ::. »

  Witam wszystkich i zapraszam do odwiedzania mojej strony o gołębiach pocztowych.

  Data dodania: 07 11 2011 · szczegóły wpisu »
 • .:: Gołębie Pocztowe - Kazimierz Zając ::. »

  Moja hodowla oparta jest na kilku gołębiach. Są to Janseny od Theo i Michael Badks oraz nabyte od L. Pielesiaka po jego najlepszych gołębiach w lotach i rozpłodzie jak Jan Arden świetne w rozpłodzie, z linii Ronaldo, Amana z Roger Lismont i inne . .

  Data dodania: 04 11 2011 · szczegóły wpisu »
 • .:: Gołębie pocztowe - Leszek Blecharz ::. »

  Witam na stronie poświęconej mojej pasji jaką jest hodowla gołębi. Zapraszam do zapoznania się z moim dorobkiem w tej dziedzinie.

  Data dodania: 16 01 2012 · szczegóły wpisu »
 • PZHGP Oddział ŁSK Wschód - 0468 »

  Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Oddział Łuków-Stok-Krzywda Wschód.

  Data dodania: 10 09 2015 · szczegóły wpisu »
 • PZHGP Oddział Opole II - 0262 »

  Wyniki lotów gołębi pocztowych oddziałów okręgu Opole. Oddział Lewin Brzeski, Oddział Niemodlin, Oddział Opole II, Okręg Opole.

  Data dodania: 21 02 2012 · szczegóły wpisu »
 • PZHGP Oddział Nowy Tomyśl - 0445 »

  W roku 1946 hodowcy z Nowego Tomyśla zrzeszają się i należą do Koła w Zbąszyniu. Z biegiem lat powstaje Koło Nowy Tomyśl, Grupa Lotowa i Oddział Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych 0284 Nowy Tomyśl Okręg Poznań, do którego w okresie świetności pod kierownictwem prezesa Stefana Tondra z Buku należały powiaty: Nowotomyski, Międzychodzki, Szamotulski, Grodziski i Wolsztyński. Po zmianach administracyjnych i wprowadzeniu klas duży oddział podzielił się na mniejsze oddziały. W oddziale 0284 pozostał powiat grodziski nowotomyski i wolsztyński. Był to dość duży Oddział i liczył się we współzawodnictwie lotowym w okręgu. Jednak nic nie jest wieczne.
  Hodowcy z powiatu nowotomyskiego postanowili założyć nowy Oddział.
  Grupa Inicjatywna uzyskała poparcie zarządu Okręgu i w porozumieniu z
  zarządem O284 i wyrażenia zgody przez prezesa Janusza Popioła, w
  lutym 2008r. powstał nowy oddział pod nazwą Nowy Tomyśl 2 z numerem
  0445 w skład oddziału weszli hodowcy z Lwówka, Nowego Tomyśla Trzciela i Zbąszynia . Oddział w dniu założenia liczył 112 członków.

  Data dodania: 01 04 2012 · szczegóły wpisu »
 • PZHGP Oddział Konin - 0186 »

  Strona Oddziału Konin, należącego do Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, Okręg Konin. Na stronie: wyniki z lotów, plan lotów.

  Data dodania: 10 09 2015 · szczegóły wpisu »
 • PZHGP Oddział Podlasie - 0441 »

  Strona Oddziału Podlasie należącego do struktur Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Zapraszam do odwiedzin naszej strony.

  Data dodania: 09 04 2013 · szczegóły wpisu »
 • PZHGP Oddział Sokołowsko-Węgrowski - 010 »

  Polski Zwiazek Hodowców Gołębi Pocztowych
  Oddział Sokołowsko-Węgrowski. Sekcje Oddziału: Ruchna, Węgrów i Sokołów Podlaski.

  Data dodania: 04 02 2015 · szczegóły wpisu »